Birkas

Skaņumājas saspēles telts | pie Latvijas Universitātes

Skaņumājas saspēles teltī visas dienas garumā notiks sarunas par tradicionālo instrumentu spēli un melodiju apmaiņa starp to spēlmaņiem. Katrā apaļā stundā saspēlē tiks izcelts cits instruments:

Mūzikas instrumentu parāde: Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtības | Rīgas Latviešu biedrības nams

Mūzikas instrumentu parāde.

"Baltica ceļvedis" - pastaigas spēle ar uzdevumiem | Rīga

Šogad festivāla “Baltica” tēma ir "Spēle", tāpēc Rīgas dienā 8. jūlijā visiem interesentiem būs iespēja piedalīties izzinošā spēlē par festivālu un apgūt ko jaunu.

Dzīvā kultūras mantojuma darbnīcas un folkloras programma uz divām skatuvēm ceļā no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam | Rīga

Suitu, Rucavas, Lībiešu un Upītes kultūrtelpas; Siguldas spieķa un puzuru darināšana; knipelēšana un etnogrāfisko un dubultcimdu cimdu adīšana; šatiera segu un Zemgales brunču aušana; aušana Viļumsona stellēs; plosta siešana un nēģu ķeršana; stikla pūšanas tradīcija Līvānos; zolītes spēle un Rīgas danču tradīcija – visas šīs vērtības ir iekļautas Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā un festivāla "Baltica" Rīgas dienā būs iespēja satikties ar meistariem un viņu darbiem dzīvā mantojuma darbnīcās Vērmanes dārzā un Rīgas kanāla malā pie operas.

Sadziedāšanās Brīvības laukumā | Rīga

Dziesmā ir vienojošs spēks, radošuma elements. Dziesma skan katram atsevišķi un visiem kopā. Brīvības laukumu 8. jūlijā no plkst. 16.00 trīs stundu garumā piepildīs TAUTAS DZIESMAS. Šeit kopā pa novadiem pulcēsies folkloras kopas un vienosies dziesmā. Pasākumā līdzdziedāt aicināts ikviens, lai sajustos vienots ar tagadni un pagātni. Caur mūsu mutēm skanēs mūsu vecvecmāmiņu teiktās dziesmas. Jāpiebilst, ka visu sadziedāšanās repertuāru veido iepriekšējos festivālos dziedātās dziesmas, kuras kā unikālu materiālu ir apkopojuši svētku organizatori.

Stāstnieku saiets | Rīgas Latviešu biedrības nams

Stāsti rodas stāstnieka un klausītāju saskarsmes mijiedarbē, kur stāstītājam ir liela, bet ne pilnīga vara stāsta radīšanā. Klausītājs ietekmē stāsta ritējumu, akcentus un detaļas ar saviem jautājumiem, piebildēm, precizējumiem. Pat klusējot un vienkārši esot klāt ir iespēja piedalīties stāsta veidošanā. Tiekamies stāstu rašanās laikā un izbaudām gan stāstītāja, gan klausītāja skatupunktus.

Mantojuma glabātāju tuvplāni | Rīgas Latviešu biedrības nams

Tradīcijas zinātāju, glabātāju un mantinieku satikšanās sarunās, dziesmās un pieredzes stāstos. Izstāstīt, izdziedāt un uzklausīt, saprast un iedzīvināt savā lietojumā mantotas melodijas un dzīves gudrības. Dot ar prieku un saņemt ar cieņu. Saglabāt un pārradīt dialogā ar paša pieredzi, vēstures gājumu un kopienas vajadzībām.

Zolītes turnīrs | Rīgas Latviešu biedrības nams

Mantots kultūraugs | Rīgas Latviešu biedrības nams

Mantots kultūraugs ir kopā ar tavu dzimtu vismaz 30 gadus. Tas ir mūsu nacionālā bagātība ar lielu bioloģisko vērtību. Ja mēs katrs atrastu kaut vienu dzimtas kultūraugu, tad mēs būtu bagāti! Piedalies lekcijā un uzzini padomus sēklu lološanā, kā reģistrēt un mainīties ar kultūraugiem, lai kopā saglabātu oriģinālo sēklas materiālu dažādos Latvijas un pasaules nostūros. Ar sēkliņām tāpat kā ar dziesmām – daloties tās tikai vairojas. Vairāk informācijas.

Mutes spēlīšu, zobu spēļu un Zelta spēļu meistardarbnīcas iesācējiem | Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Darbnīcās iepazīsim trīs dažādus mūzikas instrumentus. Mutes harmonikas ļauj jebkuram spēlēt jautru mūziku, jau pirmajās mācību stundās! Vargans (zobu spēles) ir sens mūzikas instruments kas jau pirmajās mācību minūtēs ikvienam dāvā meditatīvas vibrācijas noskaņas. Kokles ir vienkārši apgūstamas un piedāvā lielu dažādību: danči, dziesmas, meditācija un populārā mūzika.

Tradicionālās Daudzbalsības koncerts “Saskanēja man dziedot” | Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Festivāla klubs | Rīgas Latviešu biedrības nams

Danči Lielajā zālē