Braiens un Klēra Volmeri

BRAIENS UN KLĒRA VOLMERI

Braiens un Klēra Volmeri dzīvo Binghamtonā, Ņujorkas štatā un spēlē amerikāņu kantrī mūziku, bluegrass (amerikāņu kantrī mūzikas žanrs), seno un mūsdienu tautas mūziku. Mūzika ir abu pamatnodarbošanās. Bez tam viņi māca mūzikas instrumentu spēli un vada arī meistarklases.
Braiens muzicēšanu uzsāka jau sešu gadu vecumā Merilendas zēnu korī un turpināja Pībodijas institūta (Peabody Institute) kamerkorī. Vecāku vadībā apguvis ģitāras spēli (Braiena māte un tēvs spēlēja ģitāru un dziedāja), pusaudža gados viņš atklāja savu lielo aizrautību – bandžo. Braiens, būdams otrās paaudzes latvietis-amerikānis, daudzus gadus pavadījis Apalaču kalnos Tenesijas štata austrumu daļā, apgūstot vijoles spēli pie leģendārā seno laiku vijolnieka Klaida Deivenporta un pētot apalaču kultūru. Gadi, kas pavadīti ārpus Vašingtonas, veidoja dziļu izpratni par bandžo spēli un bluegrass mūziku.
Klēra sākotnēji vairākus gadus veltīja klasiskās mūzikas apguvei, līdz dzima mīlestība pret amerikāņu tautas mūziku. Abi mūziķi satikās Ņujorkā, un no tā laika viņi koncertē kopā. Braiens spēlē bandžo, vijoli un ģitāru, bet Klēra – vijoli un ģitāru. Abi dzied un veido aranžējumus. Viņu amerikāņu mūzikas interpretācija ir pārliecinoša, viņu priekšnesums – aizraujošs.