Hotiņiču kultūras nama folkloras grupa HATOVIČI

Hotiņiču kultūras nama folkloras grupa HATOVIČI


Grupu HATOVIČI 1976.gadā izveidoja Marija Zelviča, kura pēc Mogiļevas Kultūrizglītības darbinieku tehnikuma beigšanas tika nosūtīta darbā uz Hotiņiču kultūras namu. Tur viņa arī pirmo reizi izdzirdēja savdabīgās Hotiņiču novada
dziesmas. Tika izveidots ansamblis, un jau pirmais tā koncerts guva lielus panākumus. 1994.gadā par radošo ieguldījumu kultūras attīstībā ansamblis ieguva Baltkrievijas Republikas Amatieru tautas mākslas kolektīva goda nosaukumu.
Šobrīd grupu vada Tatjana Buikeviča. Kolektīvs strādā pie vietējo dziesmu, spēļu, tautas mutvārdu daiļrades vākšanas un pie tradīciju un svinību atjaunošanas. Ar jaunām, no ciema ļaudīm pierakstītām dziesmām, papildinājušies tādi tradicionālie svētki, kā „Коļadi” (Ziemsvētki), „Gukaņje vesni” (Pavasara saukšana), „Кupaļje” (Jāņi), „Кrestini” (Krustības), „Novoseļje” (Sālsmaize), „Svadjba” (Kāzas) un citi. Kolektīva dalībnieki paši atjauno savus tērpus, auž jostas, audumus, izšuj. Savas amata prasmes viņi nodod tālāk jaunajai paaudzei, viesojas skolās un piedalās stundās. Grupai līdzās darbojas arī bērnu folkloras kolektīvs – „Rodņičok”.