Korejiešu tradicionālā sitamo instrumentu grupa JANCHI MADANG

Grupa JANCHI MADANG, kas pazīstama ar savām instrumentālajām iespējām, radošumu un uzstāšanās prasmi, dibināta 1992. gadā Inčhonas pilsētā. Ieguvusi vairākas prestižas balvas un arī Korejas valdības atzinību. 2000. gadā JANCHI MADANG izcīnīja pirmo vietu Seulas Bungu festivālā, ieguva Korejas labāko inovāciju un tradicionālo zīmolu balvu 2010. gadā. Tajā pašā gadā Korejas valdība piešķīra grupai Tautas kolektīva goda nosaukumu. Bez tam JANCHI MADANG tika izvēlēta kā oficiālā izpildītāju grupa 2014. gada Āzijas spēlēs.

Grupa uzstājusies arī daudzās ārvalstīs – Austrālijā, ASV, Dānijā, Francijā, Japānā, Ķīnā, Taivānā, Singapūrā, Meksikā, Turcijā, Lietuvā un Igaunijā.

JANCHI MADANG dalībnieki vada Sestdienas kultūras akadēmiju pamatskolas skolēniem – „Kum-da-rak”.

Lai saglabātu un nodotu nākamajām paaudzēm Korejas tradicionālo mūzikas instrumentu spēli, grupa veido daudzveidīgas programmas – rado- šas sitamo instrumentu spēles meistarklases un izrādes, kurās apvienoti atšķirīgi muzicēšanas stili. Piedāvā tradicionālo mūzikas instrumentu spēles apmācību un pasākumus, kuros skan Korejas klasiskā mūzika (Gukak) ar dziesmām un dejām.