Dzīvā kultūras mantojuma darbnīcas un folkloras programma uz divām skatuvēm ceļā no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam | Rīga

Vieta: no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam un Līgo zāle, Rīgas Latviešu biedrības nams

Laiks: 11:00 — 18:00

Datums: 2022. gada 8. jūlijs

Suitu, Rucavas, Lībiešu un Upītes kultūrtelpas; Siguldas spieķa un puzuru darināšana; knipelēšana un etnogrāfisko un dubultcimdu cimdu adīšana; šatiera segu un Zemgales brunču aušana; aušana Viļumsona stellēs; plosta siešana un nēģu ķeršana; stikla pūšanas tradīcija Līvānos; zolītes spēle un Rīgas danču tradīcija – visas šīs vērtības ir iekļautas Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā un festivāla "Baltica" Rīgas dienā būs iespēja satikties ar meistariem un viņu darbiem dzīvā mantojuma darbnīcās Vērmanes dārzā un Rīgas kanāla malā pie operas.

Savukārt pēterburģene, ieviņas, caurspēlējamā cītara, dūru cītara un bubins – pieci mūzikas instrumenti, kas arī iekļauti Nacionālajā NKM sarakstā, būs apskatāmi un tuvāk iepazīstami Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.

Skaņumājas saspēles teltī visas dienas garumā notiks sarunas par tradicionālo instrumentu spēli un melodiju apmaiņa starp to spēlmaņiem. Katrā apaļā stundā saspēlē tiks izcelts cits instruments.

 

Folkloras programma uz divām skatuvēm

Kopas no visām Latvijas malām tiekas koncertā pašā Latvijas sirdī Rīgā, lai rotātu un rotātos ar mūsu tautas lokālo dziedāšanas tradīciju daudzveidību, vētītu un citiem dāvātu melodiju un skaņu pērles no dažādu novadu dziesmu pūra, rodot iespēju iepazīt vietējo tradīciju, novadu vietējās dziedāšanas un muzicēšanas īpatnības un piederību savai vietai. Spēlējoties caur dziesmu atklāt savu identitāti un piederību tautai, tradīcijai un spodrināt kultūras mantojumu.

Birkas

Mantojums rotā mantinieki rotājas Rīgā