Dzīvā kultūras mantojuma darbnīcas un folkloras programma uz divām skatuvēm ceļā no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam | Rīga

Vieta: no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam un Līgo zāle, Rīgas Latviešu biedrības nams

Laiks: 11:00 — 18:00

Datums: 2022. gada 8. jūlijs

Dzīvā kultūras mantojuma darbnīcas.

Suitu, Rucavas, lībiešu un Upītes kultūrtelpas; Siguldas spieķa un puzuru darināšana; knipelēšana un etnogrāfisko un dubultcimdu adīšana; šatiera segu un Zemgales brunču aušana; aušana Viļumsona stellēs; plosta siešana un nēģu ķeršana; stikla pūšanas tradīcija Līvānos; zolītes spēle un Rīgas danču tradīcija – visas šīs vērtības ir iekļautas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un festivāla "Baltica" Rīgas dienā būs iespēja satikties ar meistariem un viņu darbiem dzīvā mantojuma darbnīcās Vērmanes dārzā un Rīgas kanāla malā pie operas.

Savukārt pēterburģene, ieviņas, caurspēlējamā cītara, dūru cītara un bubins – pieci mūzikas instrumenti, kas arī iekļauti NKM sarakstā, – būs apskatāmi un tuvāk iepazīstami Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē.

"Skaņumājas" saspēles teltī visas dienas garumā notiks sarunas par tradicionālo instrumentu spēli un melodiju apmaiņa starp to spēlmaņiem. Katrā apaļā stundā saspēlē tiks izcelts cits instruments.

Folkloras programma uz divām skatuvēm – Latvijas folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu koncerts.

Kopas no visām Latvijas malām tiekas koncertā pašā Latvijas sirdī – Rīgā, lai rotātu un rotātos ar mūsu tautas lokālo dziedāšanas tradīciju daudzveidību, vētītu un citiem dāvātu melodiju un skaņu pērles no dažādu novadu dziesmu pūra, rodot iespēju iepazīt vietējās tradīcijas, novadu vietējās dziedāšanas un muzicēšanas īpatnības, spēlējoties caur dziesmu atklāt savu identitāti un piederību tautai un spodrināt kultūras mantojumu.

Plkst. 11.00-12.00 Sievu folkloras kopa “Vilcenes” no Rīgas, Ceraukstes folkloras kopa “Laukam pāri”, Barkavas folkloras kopa “Madava”,Saldus folkloras kopa “Medainis”, Atašienes folkloras kopa “Vīraksne”.

Plkst. 12.00-13.00 Ziemera pagasta folkloras kopa, Andrupenes folkloras kopa “Sovvaļnīki”, Olaines folkloras kopa “Dzedziedas”, Izvaltas folkloras kopa “Izvoltīši”, Zvirgzdenes folkloras kopa “Saime”.

Plkst. 13.00-14.00 Etnogrāfiskais ansamblis “Abrenīte”, Gudenieku tradīciju ansamblis “Basu suiti”, Rīgas tautas tradīciju kopa “Budēļi”, Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, Liepājas folkloras kopa “Vēlava”, Lietuvas stāstniece Milda Varnauskaite.

Plkst. 14.00-15.00 Ratnieku folkloras kopa “Rateņš”, Vaboles etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis”,Auces folkloras kopa “Līgotne”, Katlakalna folkloras kopa “Rāmupe”, Viļakas folkloras kopa “Atzele”.

Plkst. 15.00-16.00 Bērzpils folkloras kopa “Saivenis”, Popes folkloras kopa “Pūnika”,Codes folkloras kopa “Dreņģeri”, Tilžas etnogrāfiskais ansamblis “Sagša”, Kaunatas folkloras kopa “Rāzna”

Plkst. 16.00-17.00 Ēdoles folkloras kopa “Ēdol’s Ķist”, Druvas folkloras kopa “Druvas Zemturi”, Piltenes folkloras draugu kopa “Pill tīn”, Puzes folkloras kopa “Sītava”, Saldus novada folkloras kopa “Pampāļi”, stāstniece no Francijas Monika Burga.

Plkst. 17.00-18.00 Vidrižu folkloras kopa “Delve”,Rīgas folkloras studija “Banga”, Sēlijas folkloras kopa “Dignōjīši”. Jaunjelgavas folkloras kopa “Lauce”, Tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti”.

Koncertu kuplinās folkloras kopu stāstnieku stāsti no dažādām piedzīvotām, izspēlētām un nejaušību radītām situācijām.

Birkas

Mantojums rotā mantinieki rotājas Rīgā Rīga