Izstādes "Astoņas baltas dienas - BALTICA Latvijā kopš 1988.gada" atklāšana

Vieta: Krišjāņa Barona muzejs

Laiks: 18:00 — 21:00

Datums: 2018. gada 18. jūnijs

„Astoņas baltas dienas” – tā dzejniece Māra Zālīte nosauca savu pārdomu rakstu, paužot 1988. gada festivāla „Baltica” noskaņu. Tā sauc arī izstādi. Izstādes vēstījuma pamatā ir festivāla astoņu dienu norises dalībnieku acīm. „Baltica’88” bija folkloras kustības dalībnieku zvaigžņu stunda. „Baltica” bija Atmodas laika spilgtākais kultūras notikums, piepildīts ar patriotisma, tautas dvēseles un valsts gribas apliecinājumu.

Sarkanbaltsarkanā karoga atdzimšana bija viens no leģendām apvītiem „Baltica” notikumu mirkļiem.

Izstāde iecerēta kā platforma folkloras festivāla vēstures dokumentēšanai, tā tiks papildināta visā savā darbības laikā (līdz 2019. gada oktobrim).

Izstādē izmantoti Rakstniecības un mūzikas muzeja un vairāku Latvijas novadu muzeju krājuma materiāli, Latvijas Televīzijas un Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu  arhīva materiāli, kā arī relikvijas no privātpersonu kolekcijām.

Sadarbības partneris – Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projektu īsteno Memoriālo muzeju apvienība ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Atklāšanā  „Balticas” dziesmas skandēs tautas tradīciju kopa BUDĒĻI. Izstādes koncepcijas autors muzeja speciālists Andris Ērglis.