Četri spēļu plači muižas apkārtnē un zolītes turnīrs | Pope

Vieta: Pope

Laiks: 17:00

Datums: 2022. gada 9. jūlijs

''Vārdi'' Kultūras nama pagalmā

''Koks'' pie Dullā Daukas soliņa

''Saspēlējam, sadziedam Popē''

''Ai, galdiņi, ai, galdiņi'' pie muižas

''Rotaļas un danči'' pie muižas

"Saspēlējam Zolīti" Kultūras namā

 

Spēļ placs “Koks” alejā, pie Dullā Daukas soliņa. Folkloras kopas un festivāla viesi varēs spēlēties ar koku. Aicinām katru kopu izdziedāt dziesmas par koku, izspēlēt spēles ar un ap koku, kā arī minēt mīklas. Būs iespēja vērot kā top koka karotes. Kurzemnieku priekšstatos kokiem ir sava dvēsele, kas gatavas gan draudzēties, gan palīdzēt cilvēkiem. Pasaules koks kurzemnieku priekšstatos savieno pazemi ar virszemi un debesīm, tam ir vara saknes, zelta zari un sidrabiņa lapiņas. Ne katrs to var atrast, bet meklēt un saspēlēt ar to gan aicināts ikkatrs.

Spēļ placs "Vārdi" - Popes kultūras nama iekšpagalmā.

Vārdi ir līdzīgi izsētām sēklām. Ja liela dīdzība - sakuplos varena raža. Darbs rada lietas un vārdus. Valoda ir kultūras spogulis. "Vārdu" spēļu placī varēs iepazīties ar Popiņu pienesumu valodniecībā un dialektoloģijā, kuri bija iesaistījušies materiālu vākšanā un iesūtīšanā starptautiskam izdevumam - "Eiropas valodu atlantam", kas kopš 1983. gada iznāk Holandē, bet vēlāk Itālijā. "Īstā vietā pateikts vārds ir vērtīgāks par īstu rubli. Patiesam vārdam ilgs mūžs" (šādus vārdu teicis popiņš Jānis Teibe).

Spēļ placs - "Saspēlējam zolīti" Popes kultūras namā.

Spēļ placs “Ai galdiņi, ai galdiņi” muižas dārzā.

Galds - kopā būšanas prieks, piederības sajūta, kopīga saimes sapulcēšanās, kaimiņu un draugu tikšanās, atmiņu stāsti, sadziedāšanās, gadskārtu svētki. Ģimeņu godi, kāzas, kristības, bēres. Silts ēdiens, ēdiena baudīšana un gatavošana. Mājas sajūta, mīlestība un miers. Aicinām sēsties pie lielā folkloras kopu saimes galda ar dziesmām, stāstiem, rotaļām un spēlēm, ņemt līdzi un dalīties ar savu īpašo ēdienu recepti, visas receptes apkoposim. Būs iespēja ierādīt kādu īpašas receptes ēdiena pagatavošanu.

 

 

Birkas

Novadu diena