Teicēju un muzikantu koncerts |RĪGAS DIENA

Vieta: Pasaules tirdzniecības centra "Rīga" koncertzālē
Elizabetes 2, Rīga

Laiks: 12:00 — 15:00

Datums: 2018. gada 16. jūnijs

Koncerta I daļā būs unikāla iespēja satikt un dzirdēt teicējus, tautas dziedātājus un muzikantus. Viņi savas dziedāt vai spēlēt prasmes ir apguvuši tiešā pārmantošanas veidā no vecākiem un citām viņu apkaimē dzīvojošām spilgtām personībām.

Teicēji koncertā demonstrēs nelielu daļu no sava iemīļotākā repertuāra, par to arī pastāstot. Kopā ar teicējiem uzstāsies grupas, kas kuplinās viņu dziedājumus.

Dalībnieki: Ieviņu spēlētājs Juris Golvers (Limbaži) un kapela "Ieviņa"
Stāstniece Ausma Rubļevska (Slate)
Dziedātāja Paulīne  Voitiņa un Turki (Turki)
Dziedātāja Velta Maļika (Nīca) un tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas"
Ermoņiku spēlētājs Aivars Zeiļuks (Salnava) un cītaras spēlētāja Aija Jurāne

Koncerta II daļā būs iespēja iepazīt interesantākās saglabātās muzicēšanas prasmes – dažādu tipu ermoņiku, cītaru un cimboļu, vijoļu un mandolīnu spēli, klausīties stāstījumus par pēdējos gados paveikto šo tradīciju apzināšanā, popularizēšanā un saglabāšanā.

Koncertā tiksies vecākās paaudzes spēlmaņi – muzikanti vecmeistari un tradīciju mantinieki – jauni un ne tik jauni muzikanti, kurus aizrāvusi seno tradicionālo instrumentu skaņas savdabība un muzikālās iespējas. Šis koncerts ļaus izbaudīt īpašās izjūtas, ko sniedz spēlmaņa dialogs ar savu instrumentu un iepazīt unikālu, reti baudāmu skaņu pasauli.


Dalībnieki: Alberts Mednis (Līvbērze), Jurģis Ukrins (Rīga), Oskars Patjanko (Rīga), Ilona un Gatis Dzērves-Tāluti (Rīga), Ilmārs Pumpurs (Krape), Raitis Sondors (Rīga), GARATAKA (Rīga), TARKŠĶU MANDOLĪNISTI (Iecava), BRIČKA (Ķekava), Lielvārdes JOSTA (Lielvārde), CIELAVAS MUZIKANTI (Salacgrīva), SĀBRI (Salnava), SKAŅUMĀJAS MUZIKANTI (Krape).