Tradicionālās Daudzbalsības koncerts “Saskanēja man dziedot” | Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Vieta: Lielā zāle, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Rīga

Laiks: 19:00 — 21:00

Datums: 2022. gada 8. jūlijs

Koncertā godā tiks celta katra novada, kā arī kaimiņzemju – Lietuvas, Igaunijas – tradicionālā vokālā daudzbalsība. No labi zināmās senā slāņa burdona daudzbalsības Suitos, līdz jaunākā slāņa daudzbalsībai – dzīduošonai ar pusboļsu Ziemeļlatgalē. Savas lokālās daudzbalsīgās mūzikas pērles demonstrēs labākās folkloras kopas un ansambļi.

Katra daudzbalsīgās mūzikas tradīcija ir unikāla, spilgta, tomēr tās savā starpā vieno laiks, vietas, lietojums, vēstījums. Par kopīgo un daudzveidīgo, krāšņo un piezemēto, ārišķīgo un personisko. Par saitēm, kas vieno un padara neatkārtojamu. Par balsīm, kas saskan un sadzied pāri visai Latvijai.

Piedalās: DZIEDĀTĀJAS NO SÕRVE SĀREMĀ, folkloras ansamblis LABINGIS no Viļņas, Viļņas Universitātes folkloras ansamblis RATILIO, autentiskās folkloras studija IĻJANSKAJA PJATŅICA, folkloras kopa GRODI, ģimeņu folkloras kopas "Berendejka" jauniešu grupa DAR, ģimeņu folkloras studija GARATAKA, Rīgas slāvu folkloras ansamblis KARAGOD, BĀRTAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS, Alsungas folkloras kopa SUITU VĪRI, etnogrāfiskais ansamblis GUDENIEKU SUITI, Iecavas folkloras kopas TARKŠĶI vecākā grupa un jaunākā grupa, Dobeles folkloras kopa LEIMAŅI, Jelgavas folkloras kopa DIMZĒNS, Medņevas folkloras kopa EGLE, UPĪTES ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS, Krustpils folkloras kopa RATI, Daugavpils folkloras dziesmu un deju kopu SVĀTRA, Siguldas folkloras kopa SENLEJA.

 

Birkas

Mantojums rotā mantinieki rotājas Rīgā Rīga